Seçili Ürünlerde ve 198,90 TL Üzeri Alımlarda KARGO ÜCRETSİZ

İade, İptal

Firmamız, ürünlerimizin kalitesi, satışı, paketlenerek değerli müşterilerimize ulaştırılması için hazır hale getirilmesi ve adresinize iletilmesi esnasında müşteri memnuniyetini ön planda tutmaktadır.

Satış esnasında önem verdiğimiz müşteri memnuniyeti, satış sonrası oluşabilecek talepleriniz için de geçerlidir ve satış sonrası talepleriniz için gerekli her türlü desteği sağlamak için her türlü çabayı gösteriyoruz.

Bu sayfada, yaptığınız alışveriş ve alışveriş sonrası haklarınız, sipariş iptali ve iadesi, yükümlülükler hakkında bilgi verilmiştir.

  • Hancanpharma.com web sitesi üzerinden elektronik ortamda yaptığınız alışverişte, ön bilgilendirme ve mesafeli satış sözleşmesi tarafınıza sunulur. Bu sözleşmelerin okunduğu ve anlaşıldığının onayı istenir. Sipariş verdiğinizde bu sözleşmeleri kabul etmiş sayılırsınız.
  • Sitemizde yayınlanan ve üye kaydınızı yaptığınız anda da gösterilen kullanıcı sözleşmesini kabul etmiş sayılırsınız.
  • Satışını gerçekleştirdiğimiz ürünler, bilinen, kendiniz kanıtlamış yerli ve yabancı markalardan oluşmaktadır. Bu ürünlerin, varsa son kullanma tarihi (SKT)  muhakkak her ürün detayında gösterilir. Birden fazla SKT'ye sahip ürün stoğu mevcutsa, bunlarda listelenir ve seçmeniz istenir. Sevk edilen ürün belirtilen veya daha ileri bir tarihli SKT'li ürün olacaktır.

Sipariş İptali

Verdiğiniz siparişin iptalini üye girişi yaparak sipariş takip sayfasından kendiniz gerçekleştirebilirsiniz.

Cayma Hakkı ve Ürün İadesi

Satın alma esnasında müşterimizin okuyup anlayıp onayladığı mesafeli satış sözleşmesi Madde 29'da belirtilen şartlarda satın alan cayma hakkını 14 gün içerisinde kullanabilir.

Hancanpharma.com'dan satın aldığınız ürünleri 14 takvim günü içerisinde hesabınızdan İade / Değişim talebi oluşturmak şartı ile iade edebilirsiniz. Ürün iadeleri yalnızca firmamızın anlaşmalı olduğu, ürünü size ulaştıran kargo firması ile gerçekleştirebilirsiniz.

Ürün İadesi

Siparişinizi teslim aldığınız tarihten itibaren, ilgili yasalar gereği, Tüketicinin Sebep Göstermeksizin Cayma Hakkı kapsamında 14 gün içerisinde yasal iade hakkınız bulunmaktadır.

Ürün iadeleri, firmamız tarafından size aksi bildirilmedikçe, yalnızca ürünün size teslimatı esnasında kullanılan kargo firması ile yapılabilmektedir. Satın aldığınız ürünü iade ederken ürüne ait ambalaj, yanında verilen hediye, fatura / sipariş formu ile iade etmeniz gerekmektedir. Bu yüzden ürün size ulaştıktan sonra faturasını veya paketini saklayınız. İade / Değişim talebi oluşturulmadan gönderdiğiniz ürünler kabul edilmemektedir.

İade edeceğiniz ürünün orijinal paketinin açılmamış olması, ürünün jelatin, mühür, kapak veya benzeri paketleme/koruma malzemesinin açılmamış, deforme olmamış, bozulmamış olması gerekmektedir. Bu şekilde olan ürünlerin iadesi, bize ulaşmış olsa bile tarafımızca iadesi kabul edilmemektedir. 

İade için gönderdiğiniz ürünler, ekibimiz tarafından hızlı bir şekilde incelenecek ve talebiniz değerlendirilecektir.

Para İadesi

Para iade işleminiz, iade talebinizin geçerli olması sonucunda, iade ettiğiniz ürünlerin bize ulaşmasından itibaren 10 gün içerisinde yapılır. İade edilecek tutarın hesabınıza geçmesi, siparişinizi oluştururken kullandığınız ödeme şekline göre farklılık göstermektedir.

Tek Çekim Kredi Kartı ile ödenen siparişlerde

Tek Çekim Kredi Kartı ile yaptığınız ödemelerde paranız 10 gün içerisinde hesap dökümünüzde görünmektedir. Bu süre bankanızla ilgili olup hesap kesim tarihinize göre değişiklik göstermektedir. Detaylı bilgi almak için bankanız ile irtibata geçiniz.

EFT/Havale ile ödenen siparişlerde

Ödemenizi EFT/Havale yolu ile yapmanız durumunda para iadesi, musterihizmetleri@hancanpharma.com e-posta adresine sipariş numaranız ile birlikte göndereceğiniz banka hesabınızın IBAN numarasına yapılmaktadır.

Kredi Kartı ile taksitli ödeme yapılması durumunda

Kredi Kartı ile taksitli ödeme yapacak şekilde sipariş verdiyseniz, 10 gün içerisinde para iade süreciniz başlatılacaktır. Kredi kartı ile taksitli ödemelerde para iadesi kredi kartını kullandığınız banka/finansal kurumun iade sürecine göre yapılmakta, iade işlemi de taksit sayısı kadar hesabınızdan para çekimi ve aynı ay iadesi şeklinde ilerlemektedir. Bu sürecin işleyişi, bankanız ile ilgili olup taksitli kredi kartı ödemesinin iadesi hakkında bankanızdan detaylı bilgi talep edebilirsiniz.

Taşıma Esnasında Hasar Görmüş Ürünler

Kargo/taşıma firması tarafından size ulaştırılan paketiniz zarar görmüşse kesinlikle teslim almayınız, paketinizi size getiren taşıma firması çalışanına hasar ile ilgili bir tutanak tutturunuz. Kabul etmediğiniz ürünün hasar tutanağı tarafınızdan firmamıza ulaştırıldıktan sonra, en kısa süre içinde ürünün yenisini size ulaştıracaktır. 

Ürüne zarar vermeyecek şekilde kutuda, dış ambalajda olabilecek küçük eziklerden dolayı ürün iade edilmemelidir.

Ürün paketi tarafınızca teslim alındıktan sonra taşıma firmasının görevini tamamladığı kabul edilmiş olur.

yukarı
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır